Poznaj swój kraj

Historia dla wielu ogranicza się jedynie do jednego z przedmiotów uczonych w szkolnej ławie. Niektórzy uważają, że ta dziedzina wiedzy jest nudna, nie wnosi nic ciekawego, publikacje historyczne okazują się dla nich łazienki Kraków mało interesujące i napisane dość skomplikowanym, po dawno niemodnym już i nieużywanym językiem. Niestety jednak spore grono obywateli nie zdaje sobie kompletnie sprawy z tego, że historia stanowi dyscyplinę nauki, jaka lampy uliczne jest elementem naszej tożsamości narodowej.
Gdyby nie historia, ciężko byłoby zdawać sobie sprawę z tego, kim jesteśmy my Polacy jako naród. Ciężko byłoby poznać otaczający nas kraj oraz wyrobić sobie konkretne zdanie na temat błędów popełnianych niegdyś, powielanych teraz, porażek oraz sukcesów i mentalności społeczeństwa. Jeżeli więc los Twego państwa nie jest Ci obojętny, dobrze byłoby abyś do zagadnień historycznych zaczął podchodzić nieco bardziej poważnie.